Hemsidor i Idrottonline stängs ner 2022-12-31. Läs mer
Hoppa till sidans innehåll

Sprintcupen: Totalställning och inbjudan till etapp 6

17 MAJ 2022 22:18
  • Skapad: 17 MAJ 2022 22:18

Här finns inbjudan till den 6:e etappen:
https://eventor.orientering.se/Documents/Event/80602/1/Inbjudan

Totalställning (cuppoäng = de två sämsta resultaten är borträknade)

Dam:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Etapp5 Totalpoäng Cuppoäng
1 Frida Andersson 23 25 24 24 25 121 74
2 Fanny Hansson 22 23 25 22 24 116 72
3 Alice Sjööarv 21 23 20 21 17 102 65
4 Johanna Henriksson 20 21 17 20 21 99 62
5 Elin Fredin 24 24 23   22 93 71
6 Eline Ericsson   20 22 23 23 88 68
7 Åsa Söderblom 15 13 21 17 19 85 57
8 Mira Wallin 14 14 15 18 12 73 47
9 Ing-Marie Samuelsson 10 6 16 12 14 58 42
10 Helena Hagström 19   19 19   57 57
11 Malin Ljunggren   19   16 20 55 55
12 Catarina Bengtsson   16 18   18 52 52
13 Hilda Ericsson 13 9   14 15 51 42
14 Louise Borg 25     25   50 50
15 Gunilla Carlsson 12 8   13 16 49 41
16 Agnes Paulsson   18 13 15   46 46
17 Sara Söderblom 11 5 14 11   41 36
18 Margareta Johansson 9 10 10 8   37 29
19 Katarina Andersson 6 1 12 7 10 36 29
20 Sandra Wallin 7 7 7 9 6 36 23
21 Moa Henningsson 17 17       34 34
22 Ingela Nelsén 4 2 11 10 7 34 28
23 Malin Brorson 16 15       31 31
24 Sabina Mårtensson 5 4 9   11 29 25
25 Annika Bechtel   1 8   13 22 22
26 Linnea Bengtsson 18         18 18
27 Gunilla Martinsson 3 12 3     18 18
28 Christina Henriksson 1 1 5 4 4 15 13
29 Linda Karlsson 8 3   3   14 14
30 Jeanette Persson   1 6 5   12 12
31 Jennie Malmgren Ryberg   11       11 11
32 Marianne Thorsson 1   2 2 5 10 9
33 Katharina Myrén         9 9 9
34 Karin Rundqvist         8 8 8
35 Anna Hagström 1 1   6   8 8
36 Kristina Tellqvist 2 1 4 1   8 7
37 Monica Wass 1 1       2 2
38 Erika Bodin 1         1 1
39 Sofie Söderblom   1       1 1
40 Christina Malmqvist   1       1 1
41 Linnea Kjellsson     1     1 1

Herr:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Etapp5 Totalpoäng Cuppoäng
1 Rasmus Blockgren 23 22 25 23 25 118 73
2 Mattias Karlsson 22 24 23 24   93 71
3 Magnus Wallin 19 12 14 21 18 84 58
4 Hans Jensen   19 22 18 22 81 63
5 Anders Sjööarv 21 20 18   21 80 62
6 Sven-Åke Bengtsson 19 18 19   19 75 57
7 Samuel Dahlberg 13 16 17 13 16 75 49
8 Lennart Bengtsson   21 24 20 9 74 65
9 Henrik Bengtsson 24 25     24 73 73
10 Henning Gustavsson 15 11 16 19 12 73 50
11 Ola Söderblom 6 13 11 17 17 64 47
12 Martin Johansson   17 4 22 20 63 59
13 P-A Jakobsson 14 14 12 14 4 58 42
14 Axel Bechtel 20 16 15     51 51
15 Jonas Nilsson   23     23 46 46
16 Kristian Eriksson 10     16 14 40 40
17 Leon Ryberg 17   20     37 37
18 Martin Ericsson 7 1 10 12 6 36 29
19 Johan Söderblom 9   9 15   33 33
20 Håkan Hansson     13 9 11 33 33
21 Erik Rexfelt 5   5 11 10 31 26
22 Benny Wallin 8   6 10 5 29 24
23 Ronnie Andersson 11 8 8     27 27
24 Tim Johansson       25   25 25
25 Adam Sjööarv 25         25 25
26 Bjarne Ljungfalk 16       8 24 24
27 Claes Andersson   9     13 22 22
28 Fred Johansson     21     21 21
29 Peter Badenfelt   7 7 6 1 21 20
30 Håkan Rundqvist   1 2   15 18 18
31 Fredrik Stamfjord 4 4 1 7 2 18 15
32 Albin Stamfjord 2 3 1 8 1 15 13
33 Ludvig Hedström   6 1   7 14 14
34 Kjell-Ove Arvidsson 12         12 12
35 Anders Karlsson   10       10 10
36 Kjell Bengtsson   1 1 5 1 8 7
37 Sven-Erik Dahlberg   1 3   3 7 7
38 Kaj Johansson 1 1 1 3 1 7 5
39 Mikael Martinsson   5 1     6 6
40 Melker Olausson 1 1 1 2 1 6 4
41 Björn Rexfelt       4 1 5 5
42 Håkan Andersson 1 1 1 1 1 5 3
43 Peter Hagström 3 1       4 4
44 Mikael Oskarsson   1 1 1 1 4 3
45 David Dahlström   1 1   1 3 3
46 Peter Kjellsson   1 1   1 3 3
47 Anders Bengtsson 1   1   1 3 3
48 Johan Eliasson   2       2 2
49 Joakim Stensson 1 1       2 2
50 Philip Bendiksen   1 1     2 2
51 Per Olofsson       1   1 1

Ungdom:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Etapp5 Totalpoäng Cuppoäng
1 Alfred Bernandersson 25 25 24 22 20 116 74
2 Vilda Werme 23 22 18 18 22 103 67
3 Ella Hertz-Jensen 23 21 23 25   92 71
4 Axel Stamfjord 21 13   24 24 82 69
5 Lovisa Hernman 24 20 22 16   82 66
6 Amanda Sjööarv 15 10 17 15 21 78 53
7 Alva Johansson 17 17 20 23   77 60
8 Tilde Hertz-Jensen 19 15 21 19   74 59
9 Elsa Arvidsson 22   25   25 72 72
10 Oskar Wallin   16 15 17 23 71 56
11 Melker Bernandersson 17 13 8 10 16 64 46
12 Alicia Hernman   23 16 20   59 59
13 Tor Werme 19 12 9   13 53 44
14 Viktor Isaksson 25 25       50 50
15 Alinda Rundqvist   12 19   19 50 50
16 Erik Wallin 13 17     18 48 48
17 Alfred Karlsson 22 24       46 46
18 Olivia Lindgren 24 22       46 46
19 Stina Söderblom     14 12 15 41 41
20 Hillevi Åström-Jönsson 20 18       38 38
21 Ida Blockgren     13 11 14 38 38
22 Philip Söderberg Sandberg 18 19       37 37
23 Emilia Lindgren 20 16       36 36
24 Benjamin Nilsson 14 19       33 33
25 Melker Dahlberg 16 15       31 31
26 Arvid Dahlberg 15 14       29 29
27 Loke Jageteg 16 11       27 27
28 Isac Sehlstedt   24       24 24
29 Oskar Andersson   23       23 23
30 Vide Johansson 13   10     23 23
31 Stina Bertilsson   11 12     23 23
32 Cenzie Nilsson Bernhardt       21   21 21
33 Elsa Karlsson   21       21 21
34 Lillie Lemke 21         21 21
35 Elvira Svensson 12 9       21 21
36 Ellie Bertilsson   10 11     21 21
37 Leo Carlafors   20       20 20
38 Max Elias Schwartz   19       19 19
39 Henning Åström Jönsson 18         18 18
40 Elin Wallin         17 17 17
41 Allie Svensson 14         14 14
42 Casper Andersson   14       14 14
43 Alex Karlsson       14   14 14
44 Ella Ericsson       13   13 13
45 Allie Bengtsson   9       9 9
46 Aaron Rossander   9       9 9
47 Ester Gardestrand Bengtsson   7       7 7
Skribent: Henrik Bengtsson
E-post: This is a mailto link

Engelsons

 

Falkenberg Energi

 

SK Bygg

 

Team Sportia

 

Falkenbergs Sparbank

 

Ekängen

 

Essity

 

Sköld Forsberg

 

Ledel

Postadress:
Falkenbergs OK - Orientering
Christer Nelsén, Thomas Thorilds väg 6
31140 Falkenberg

Besöksadress:
Slättenvägen 6
31140 Falkenberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link