Hoppa till sidans innehåll

Sprintcupen: Inbjudan etapp 5 och totalställning efter fyra etapper

05 JUN 2021 13:29
  • Uppdaterad: 05 JUN 2021 13:29

Här finns inbjudan till femte etappen:
https://eventor.orientering.se/Documents/Event/69801/1/Inbjudan

Här anmäler man sig:
https://eventor.orientering.se/Events/Show/34050

Totalställning (Det sämsta reslutatet av de sju deltävlingarna får räknas bort):

Dam:

Placering Namn Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Etapp 4 Totalt
1 Frida Andersson 24 24 25 24 97
2 Fanny Hansson 23 20 20 23 86
3 Elin Carlsson 21 22 16 17 76
4 Sofie Söderblom 25   24 22 71
5 Ing-Marie Samuelsson 18 21 15 15 69
6 Johanna Henriksson   25 22 21 68
7 Gunilla Carlsson 19 19 13 14 65
8 Eline Ericsson 20 18 23   61
9 Maria Bernandersson 12 10 12 16 50
10 Gunilla Martinsson 22   17 10 49
11 Katharina Myrén 16 15 7 7 45
12 Katarina Andersson 15 13 5 11 44
13 Helena Hagström   23 21   44
14 Hilda Ericsson   16 14 12 42
15 Åsa Söderblom     18 18 36
16 Sandra Wallin   12 10 13 35
17 Sabina Mårtensson   17 8 8 33
18 Mira Wallin   14 19   33
19 Gunilla Wallin Bengtsson 13 5 9 5 32
20 Linnea Bengtsson     11 20 31
21 Malin Ljunggren   8   19 27
22 Ingela Nelsén   11 6 9 26
23 Louise Borg       25 25
24 Anna Hagström 14 7     21
25 Christina Malmqvist 11 6 1 3 21
26 Jennie Malmgren Ryberg 17       17
27 Kristina Tellqvist   9 3 4 16
28 Christina Henriksson     4 6 10
29 Jenny Severinsson     2   2

Herr:

Placering Namn Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Etapp 4 Totalt
1 Rasmus Blockgren 25 25 23 24 97
2 Hans Jensen 24 24 24 25 97
3 Mattias Karlsson 21 22 22 23 88
4 Martin Johansson 22 23 19 22 86
5 Claes Andersson 19 20 18 21 78
6 Magnus Wallin 18 21 12 19 70
7 Fredrik Stamfjord 14 18 15 18 65
8 P-A Jakobsson 17 14 16 16 63
9 Sven-Åke Bengtsson 23   20 15 58
10 Benny Wallin   13 17 20 50
11 Martin Ericsson 11 19 6 11 47
12 Johan Söderblom 13 17 14   44
13 Ludvig Hedström 10 10 10 12 42
14 Lennart Bengtsson 20   21   41
15 Ronnie Andersson 16 16   9 41
16 Peter Badenfelt 12   13 14 39
17 Håkan Hansson 15     17 32
18 David Dahlström   12 5 10 27
19 Henrik Bengtsson     25   25
20 Anders Bengtsson 9   11   20
21 William Johansson   7 7 6 20
22 Ola Söderblom     9 7 16
23 Kristian Eriksson   15     15
24 Johan Eliasson   11 3   14
25 Kaj Johansson 5 5 2 1 13
26 David Lundevi       13 13
27 Håkan Andersson 6   1 5 12
28 Melker Olausson 4 1 1 4 10
29 Peter Hagström   9     9
30 Mikael Martinsson 8       8
31 Jacob Sjögren   8     8
32 Samuel Dahlberg     8   8
33 Rune Eliasson   6 1 1 8
34 Sören Andersson   5 1 2 8
35 Henning Gustavsson       8 8
36 Erik Rexfelt 7       7
37 Håkan Winnberg   2 1 3 6
38 Glenn Andersson   4 1   5
39 Greger Jokiaho 3   1   4
40 Kjell Bengtsson     4   4
41 Tor Johansson   3   1 4
42 Zakarias Hansson   1     1
43 Joakim Stensson     1   1

Ungdom:

Placering Namn Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Etapp 4 Totalt
1 Hugo Hasselqvist 25   24 25 74
2 Albin Stamfjord 24   25 24 73
3 Alfred Bernandersson 20 23   22 65
4 Emma Andersson   24 20 20 64
5 Vidar Wallin 22   21 21 64
6 Erik Wallin   25 19 18 62
7 Vilda Werme 21   17 19 57
8 Ella Hertz-Jensen     23 23 46
9 Olivia Lindgren 23       23
10 Alva Johansson     22   22
11 Alicia Hernman     18   18
Skribent: Henrik Bengtsson
E-post: This is a mailto link

Falkenberg Energi

 

SK Bygg

 

Team Sportia

 

Falkenbergs Sparbank

 

Ekängen

 

Essity

 

Greif

 

JJs Däck

 

Oves Golv

 

Sköld Forsberg

 

Ledel

Postadress:
Falkenbergs OK - Orientering
Christer Nelsén, Thomas Thorilds väg 6
31140 Falkenberg

Besöksadress:
Slättenvägen 6
31140 Falkenberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link