Hoppa till sidans innehåll

Sprintcupen etapp 6: Etappresultat och totalställning

23 MAJ 2022 20:59
  • Skapad: 23 MAJ 2022 20:59

Här finns resultatlistan:
https://eventor.orientering.se/Events/ResultList?eventId=40194&groupBy=EventClass

Totalställning:

Dam:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Etapp5 Etapp6 Totalpoäng Cuppoäng
1 Frida Andersson 23 25 24 24 25 25 146 99
2 Johanna Henriksson 20 21 17 20 21 24 123 86
3 Alice Sjööarv 21 23 20 21 17 21 123 86
4 Fanny Hansson 22 23 25 22 24   116 94
5 Eline Ericsson   20 22 23 23 20 108 88
6 Elin Fredin 24 24 23   22   93 93
7 Åsa Söderblom 15 13 21 17 19   85 72
8 Helena Hagström 19   19 19   19 76 76
9 Mira Wallin 14 14 15 18 12   73 61
10 Ing-Marie Samuelsson 10 6 16 12 14 10 68 52
11 Gunilla Carlsson 12 8   13 16 18 67 59
12 Malin Ljunggren   19   16 20   55 55
13 Catarina Bengtsson   16 18   18   52 52
14 Margareta Johansson 9 10 10 8   15 52 44
15 Hilda Ericsson 13 9   14 15   51 51
16 Louise Borg 25     25     50 50
17 Katarina Andersson 6 1 12 7 10 13 49 42
18 Agnes Paulsson   18 13 15     46 46
19 Sabina Mårtensson 5 4 9   11 17 46 42
20 Sandra Wallin 7 7 7 9 6 7 43 30
21 Sara Söderblom 11 5 14 11     41 41
22 Moa Henningsson 17 17         34 34
23 Ingela Nelsén 4 2 11 10 7   34 32
24 Malin Brorson 16 15         31 31
25 Annika Bechtel   1 8   13 8 30 30
26 Ingela Alvmyren           23 23 23
27 Charlotte Agrell           22 22 22
28 Anna Hagström 1 1   6   14 22 22
29 Katharina Myrén         9 12 21 21
30 Marianne Thorsson 1   2 2 5 11 21 20
31 Linnea Bengtsson 18           18 18
32 Gunilla Martinsson 3 12 3       18 18
33 Matilda Rundqvist           16 16 16
34 Christina Henriksson 1 1 5 4 4   15 14
35 Linda Karlsson 8 3   3     14 14
36 Jeanette Persson   1 6 5     12 12
37 Jennie Malmgren Ryberg   11         11 11
38 Ing-Marie Persson           9 9 9
39 Karin Rundqvist         8   8 8
40 Kristina Tellqvist 2 1 4 1     8 8
41 Monica Wass 1 1         2 2
42 Erika Bodin 1           1 1
43 Linnea Kjellsson     1       1 1
44 Sofie Söderblom   1         1 1
45 Christina Malmqvist   1         1 1

Herr:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Etapp5 Etapp6 Totalpoäng Cuppoäng
1 Rasmus Blockgren 23 22 25 23 25 25 143 98
2 Mattias Karlsson 22 24 23 24   24 117 95
3 Magnus Wallin 19 12 14 21 18 23 107 81
4 Hans Jensen   19 22 18 22 20 101 83
5 Sven-Åke Bengtsson 19 18 19   19 21 96 78
6 Lennart Bengtsson   21 24 20 9 19 93 84
7 Samuel Dahlberg 13 16 17 13 16 17 92 66
8 Henning Gustavsson 15 11 16 19 12 18 91 68
9 Anders Sjööarv 21 20 18   21   80 80
10 Henrik Bengtsson 24 25     24   73 73
11 P-A Jakobsson 14 14 12 14 4 11 69 54
12 Ola Söderblom 6 13 11 17 17   64 58
13 Martin Johansson   17 4 22 20   63 63
14 Håkan Hansson     13 9 11 22 55 55
15 Axel Bechtel 20 16 15       51 51
16 Erik Rexfelt 5   5 11 10 16 47 42
17 Jonas Nilsson   23     23   46 46
18 Martin Ericsson 7 1 10 12 6 9 45 38
19 Benny Wallin 8   6 10 5 12 41 36
20 Kristian Eriksson 10     16 14   40 40
21 Leon Ryberg 17   20       37 37
22 Johan Söderblom 9   9 15     33 33
23 Fredrik Stamfjord 4 4 1 7 2 14 32 29
24 Ludvig Hedström   6 1   7 15 29 29
25 Peter Badenfelt   7 7 6 1 8 29 28
26 Håkan Rundqvist   1 2   15 10 28 28
27 Ronnie Andersson 11 8 8       27 27
28 Tim Johansson       25     25 25
29 Adam Sjööarv 25           25 25
30 Bjarne Ljungfalk 16       8   24 24
31 Claes Andersson   9     13   22 22
32 Fred Johansson     21       21 21
33 Sven-Erik Dahlberg   1 3   3 13 20 20
34 Albin Stamfjord 2 3 1 8 1   15 14
35 Mikael Martinsson   5 1     7 13 13
36 Kjell-Ove Arvidsson 12           12 12
37 Anders Karlsson   10         10 10
38 Kjell Bengtsson   1 1 5 1 2 10 9
39 Håkan Andersson 1 1 1 1 1 5 10 8
40 Anders Bengtsson 1   1   1 6 9 9
41 Peter Hagström 3 1       4 8 8
42 Björn Rexfelt       4 1 3 8 8
43 Kaj Johansson 1 1 1 3 1 1 8 6
44 Melker Olausson 1 1 1 2 1 1 7 5
45 Mikael Oskarsson   1 1 1 1 1 5 4
46 David Dahlström   1 1   1   3 3
47 Peter Kjellsson   1 1   1   3 3
48 Johan Eliasson   2         2 2
49 Joakim Stensson 1 1         2 2
50 Philip Bendiksen   1 1       2 2
51 Per Olofsson       1     1 1

Ungdom:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Etapp5 Etapp6 Totalpoäng Cuppoäng
1 Alfred Bernandersson 25 25 24 22 20 22 138 96
2 Vilda Werme 23 22 18 18 22 14 117 85
3 Ella Hertz-Jensen 23 21 23 25   24 116 95
4 Axel Stamfjord 21 13   24 24 21 103 90
5 Lovisa Hernman 24 20 22 16   18 100 84
6 Alva Johansson 17 17 20 23   23 100 83
7 Elsa Arvidsson 22   25   25 25 97 97
8 Tilde Hertz-Jensen 19 15 21 19   19 93 78
9 Amanda Sjööarv 15 10 17 15 21 15 93 68
10 Oskar Wallin   16 15 17 23 20 91 76
11 Alicia Hernman   23 16 20   17 76 76
12 Melker Bernandersson 17 13 8 10 16 12 76 58
13 Erik Wallin 13 17     18 16 64 64
14 Tor Werme 19 12 9   13   53 53
15 Viktor Isaksson 25 25         50 50
16 Alinda Rundqvist   12 19   19   50 50
17 Ida Blockgren     13 11 14 11 49 49
18 Olivia Lindgren 24 22         46 46
19 Alfred Karlsson 22 24         46 46
20 Stina Söderblom     14 12 15   41 41
21 Hillevi Åström-Jönsson 20 18         38 38
22 Philip Söderberg Sandberg 18 19         37 37
23 Emilia Lindgren 20 16         36 36
24 Benjamin Nilsson 14 19         33 33
25 Melker Dahlberg 16 15         31 31
26 Elin Wallin         17 13 30 30
27 Arvid Dahlberg 15 14         29 29
28 Loke Jageteg 16 11         27 27
29 Isac Sehlstedt   24         24 24
30 Oskar Andersson   23         23 23
31 Vide Johansson 13   10       23 23
32 Stina Bertilsson   11 12       23 23
33 Elsa Karlsson   21         21 21
34 Lillie Lemke 21           21 21
35 Cenzie Nilsson Bernhardt       21     21 21
36 Elvira Svensson 12 9         21 21
37 Ellie Bertilsson   10 11       21 21
38 Leo Carlafors   20         20 20
39 Max Elias Schwartz   19         19 19
40 Henning Åström Jönsson 18           18 18
41 Alex Karlsson       14     14 14
42 Casper Andersson   14         14 14
43 Allie Svensson 14           14 14
44 Ella Ericsson       13     13 13
45 Aaron Rossander   9         9 9
46 Allie Bengtsson   9         9 9
47 Ester Gardestrand Bengtsson   7         7 7
Skribent: Henrik Bengtsson
E-post: This is a mailto link

Engelsons

 

Falkenberg Energi

 

SK Bygg

 

Team Sportia

 

Falkenbergs Sparbank

 

Ekängen

 

Essity

 

Sköld Forsberg

 

Ledel

Postadress:
Falkenbergs OK - Orientering
Christer Nelsén, Thomas Thorilds väg 6
31140 Falkenberg

Besöksadress:
Slättenvägen 6
31140 Falkenberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link