Hoppa till sidans innehåll

Sprintcupen etapp 4: Resultat och totalställning

09 MAJ 2022 22:41
  • Skapad: 09 MAJ 2022 22:41

Här finns resultatet från fjärde etappen:

https://eventor.orientering.se/Events/Show/40193

Totalresultat:
Dam:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Summa_poäng
1 Frida Andersson 23 25 24 24 96
2 Fanny Hansson 22 23 25 22 92
3 Alice Sjööarv 21 23 20 21 85
4 Johanna Henriksson 20 21 17 20 78
5 Elin Fredin 24 24 23   71
6 Åsa Söderblom 15 13 21 17 66
7 Eline Ericsson   20 22 23 65
8 Mira Wallin 14 14 15 18 61
9 Helena Hagström 19   19 19 57
10 Louise Borg 25     25 50
11 Agnes Paulsson   18 13 15 46
12 Ing-Marie Samuelsson 10 6 16 12 44
13 Sara Söderblom 11 5 14 11 41
14 Margareta Johansson 9 10 10 8 37
15 Hilda Ericsson 13 9   14 36
16 Malin Ljunggren   19   16 35
17 Moa Henningsson 17 17     34
18 Catarina Bengtsson   16 18   34
19 Gunilla Carlsson 12 8   13 33
20 Malin Brorson 16 15     31
21 Sandra Wallin 7 7 7 9 30
22 Ingela Nelsén 4 2 11 10 27
23 Katarina Andersson 6 1 12 7 26
24 Linnea Bengtsson 18       18
25 Gunilla Martinsson 3 12 3   18
26 Sabina Mårtensson 5 4 9   18
27 Linda Karlsson 8 3   3 14
28 Jeanette Persson   1 6 5 12
29 Jennie Malmgren Ryberg   11     11
30 Christina Henriksson 1 1 5 4 11
31 Annika Bechtel   1 8   9
32 Anna Hagström 1 1   6 8
33 Kristina Tellqvist 2 1 4 1 8
34 Marianne Thorsson 1   2 2 5
35 Monica Wass 1 1     2
36 Linnea Kjellsson     1   1
37 Sofie Söderblom   1     1
38 Erika Bodin 1       1
39 Christina Malmqvist   1     1

Herr:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Summa_poäng
1 Mattias Karlsson 22 24 23 24 93
2 Rasmus Blockgren 23 22 25 23 93
3 Magnus Wallin 19 12 14 21 66
4 Lennart Bengtsson   21 24 20 65
5 Henning Gustavsson 15 11 16 19 61
6 Anders Sjööarv 21 20 18   59
7 Samuel Dahlberg 13 16 17 13 59
8 Hans Jensen   19 22 18 59
9 Sven-Åke Bengtsson 19 18 19   56
10 P-A Jakobsson 14 14 12 14 54
11 Axel Bechtel 20 16 15   51
12 Henrik Bengtsson 24 25     49
13 Ola Söderblom 6 13 11 17 47
14 Martin Johansson   17 4 22 43
15 Leon Ryberg 17   20   37
16 Johan Söderblom 9   9 15 33
17 Martin Ericsson 7 1 10 12 30
18 Ronnie Andersson 11 8 8   27
19 Kristian Eriksson 10     16 26
20 Adam Sjööarv 25       25
21 Tim Johansson       25 25
22 Benny Wallin 8   6 10 24
23 Jonas Nilsson   23     23
24 Håkan Hansson     13 9 22
25 Erik Rexfelt 5   5 11 21
26 Fred Johansson     21   21
27 Peter Badenfelt   7 7 6 20
28 Bjarne Ljungfalk 16       16
29 Fredrik Stamfjord 4 4 1 7 16
30 Albin Stamfjord 2 3 1 8 14
31 Kjell-Ove Arvidsson 12       12
32 Anders Karlsson   10     10
33 Claes Andersson   9     9
34 Kjell Bengtsson   1 1 5 7
35 Ludvig Hedström   6 1   7
36 Kaj Johansson 1 1 1 3 6
37 Mikael Martinsson   5 1   6
38 Melker Olausson 1 1 1 2 5
39 Håkan Andersson 1 1 1 1 4
40 Peter Hagström 3 1     4
41 Björn Rexfelt       4 4
42 Sven-Erik Dahlberg   1 3   4
43 Mikael Oskarsson   1 1 1 3
44 Håkan Rundqvist   1 2   3
45 Johan Eliasson   2     2
46 Peter Kjellsson   1 1   2
47 Joakim Stensson 1 1     2
48 Anders Bengtsson 1   1   2
49 Philip Bendiksen   1 1   2
50 David Dahlström   1 1   2
51 Per Olofsson       1 1

Ungdom:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Summa_poäng
1 Alfred Bernandersson 25 25 24 22 96
2 Ella Hertz-Jensen 23 21 23 25 92
3 Lovisa Hernman 24 20 22 16 82
4 Vilda Werme 23 22 18 18 81
5 Alva Johansson 17 17 20 23 77
6 Tilde Hertz-Jensen 19 15 21 19 74
7 Alicia Hernman   23 16 20 59
8 Axel Stamfjord 21 13   24 58
9 Amanda Sjööarv 15 10 17 15 57
10 Viktor Isaksson 25 25     50
11 Oskar Wallin   16 15 17 48
12 Melker Bernandersson 17 13 8 10 48
13 Elsa Arvidsson 22   25   47
14 Olivia Lindgren 24 22     46
15 Alfred Karlsson 22 24     46
16 Tor Werme 19 12 9   40
17 Hillevi Åström-Jönsson 20 18     38
18 Philip Söderberg Sandberg 18 19     37
19 Emilia Lindgren 20 16     36
20 Benjamin Nilsson 14 19     33
21 Melker Dahlberg 16 15     31
22 Alinda Rundqvist   12 19   31
23 Erik Wallin 13 17     30
24 Arvid Dahlberg 15 14     29
25 Loke Jageteg 16 11     27
26 Stina Söderblom     14 12 26
27 Ida Blockgren     13 11 24
28 Isac Sehlstedt   24     24
29 Vide Johansson 13   10   23
30 Oskar Andersson   23     23
31 Stina Bertilsson   11 12   23
32 Elvira Svensson 12 9     21
33 Elsa Karlsson   21     21
34 Cenzie Nilsson Bernhardt       21 21
35 Ellie Bertilsson   10 11   21
36 Lillie Lemke 21       21
37 Leo Carlafors   20     20
38 Max Elias Schwartz   19     19
39 Henning Åström Jönsson 18       18
40 Casper Andersson   14     14
41 Alex Karlsson       14 14
42 Allie Svensson 14       14
43 Ella Ericsson       13 13
44 Aaron Rossander   9     9
45 Allie Bengtsson   9     9
46 Ester Gardestrand Bengtsson   7     7
Skribent: Henrik Bengtsson
E-post: This is a mailto link

Engelsons

 

Falkenberg Energi

 

SK Bygg

 

Team Sportia

 

Falkenbergs Sparbank

 

Ekängen

 

Essity

 

Sköld Forsberg

 

Ledel

Postadress:
Falkenbergs OK - Orientering
Christer Nelsén, Thomas Thorilds väg 6
31140 Falkenberg

Besöksadress:
Slättenvägen 6
31140 Falkenberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link