Hoppa till sidans innehåll

Resultat Höstcupen etapp 4 samt totalställning

22 SEP 2022 22:55
  • Skapad: 22 SEP 2022 22:55

Här finns resultatet från den fjärde etappen:
https://eventor.orientering.se/Events/Show/42415

Totalresultat (tre av de fyra etapperna räknas):
Dam:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Cuppoäng
1 Frida Andersson 25   23 25 73
2 Fanny Hansson 23   25 24 72
3 Johanna Henriksson 22 25 24   71
4 Eline Ericsson 24 24 21 23 71
5 Camilla Jacobson 21 23 22   66
6 Ella Hertz-Jensen   22 18 22 62
7 Katarina Andersson 16 20 20 20 60
8 Ingela Nelsén 18   19   37
9 Tilde Hertz-Jensen 13 19     32
10 Catarina Bengtsson       21 21
11 Katharina Myrén   21     21
12 Ing-Marie Samuelsson 20       20
13 Sabina Mårtensson 19       19
14 Sandra Wallin       19 19
15 Gunilla Martinsson 17       17
16 Margareta Johansson 15       15
17 Marianne Thorsson 14       14

Herr:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Cuppoäng
1 Rasmus Blockgren 25   24 24 73
2 Mattias Karlsson 24 24 25 22 73
3 Henrik Bengtsson   20 23 25 68
4 Hans Jensen 22   22 23 67
5 Sven-Åke Bengtsson 20 23 21 21 65
6 Magnus Wallin 23 25   15 63
7 Claes Andersson 19 17   21 57
8 Martin Johansson 16   20 16 52
9 Ludvig Hedström 14 15 19   48
10 Fredrik Stamfjord 15 16 17   48
11 Albin Stamfjord 13   18 10 41
12 Anders Karlsson 21 19     40
13 P-A Jakobsson 12 14   14 40
14 Håkan Hansson 17 22     39
15 Benny Wallin 11 10   17 38
16 Leon Ryberg 18 18     36
17 Martin Ericsson 8 13 14   35
18 Magnus Arvidsson   8 16 9 33
19 Mikael Martinsson 5 7 12 11 30
20 Erik Rexfelt     15 12 27
21 Peter Badenfelt   9 13   22
22 Johan Söderblom   21     21
23 Ola Söderblom 10 11     21
24 Sven-Erik Dahlberg 7     13 20
25 Samuel Dahlberg       19 19
26 Håkan Winnberg   12   7 19
27 Lennart Bengtsson       18 18
28 Viktor Isaksson 6 6     12
29 Håkan Andersson 2 3   6 11
30 Mikael Andersson 9       9
31 Björn Rexfelt       8 8
32 Sören Andersson 3 4     7
33 Rasmus Grip   5     5
34 Kjell Bengtsson 4       4
35 Linus Ryberg   2     2
36 Melker Olausson 1       1
37 Rune Eliasson 1       1
38 Andreas Köhlin   1     1

Ungdom:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Cuppoäng
1 Elsa Arvidsson 24 22 25 25 74
2 Loke Jageteg 17 21 24 23 68
3 Alva Johansson 20   25 22 67
4 Elvira Svensson 15 23   21 59
5 Olivia Lindgren 25 25     50
6 Alfred Karlsson 25 25     50
7 Erik Wallin   24   24 48
8 Henning Åström Jönsson 23 23     46
9 Vilda Werme 21 21     42
10 Benjamin Nilsson 21 20     41
11 Elsa Karlsson 16 24     40
12 Ella Ericsson 22 17     39
13 Allie Svensson 19 20     39
14 Melker Bernandersson 20 19     39
15 Emilia Lindgren 24 14     38
16 Sam Ericsson 23 15     38
17 Alfred Bernandersson 19 19     38
18 Elin Wallin 14 22     36
19 Max Elias Schwartz 18 16     34
20 Arvid Dahlberg 13 13     26
21 Elias Andersson 12 12     24
22 Oskar Wallin 22       22
23 Tor Werme   18     18
24 Filip Söderberg Sandberg 18       18
25 Axel Stamfjord 18       18
26 Hillevi Åström-Jönsson   18     18
27 Vidar Wallin 16       16
28 Melker Dahlberg   11     11






Skribent: Henrik Bengtsson
E-post: This is a mailto link

Engelsons

 

Falkenberg Energi

 

SK Bygg

 

Team Sportia

 

Falkenbergs Sparbank

 

Ekängen

 

Essity

 

Sköld Forsberg

 

Ledel

Postadress:
Falkenbergs OK - Orientering
Christer Nelsén, Thomas Thorilds väg 6
31140 Falkenberg

Besöksadress:
Slättenvägen 6
31140 Falkenberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link