Hemsidor i Idrottonline stängs ner 2022-12-31. Läs mer
Hoppa till sidans innehåll

Inbjudan sprintcupen etapp 4 samt totalställning

03 MAJ 2022 17:03
  • Skapad: 03 MAJ 2022 17:03

Här finns inbjudan till fjärde etappen av Sprintcupen:
https://eventor.orientering.se/Documents/Event/79923/1/Inbjudan

Totalställning:
Herrar:

Placering Löpare Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Totalt
1 Rasmus Blockgren 23 22 25 70
2 Mattias Karlsson 22 24 23 69
3 Anders Sjööarv 21 20 18 59
4 Sven-Åke Bengtsson 19 18 19 56
5 Axel Bechtel 20 16 15 51
6 Henrik Bengtsson 24 25   49
7 Samuel Dahlberg 13 15 17 45
8 Lennart Bengtsson   21 24 45
9 Magnus Wallin 18 12 14 44
10 Henning Gustavsson 15 11 16 42
11 Hans Jensen   19 22 41
12 P-A Jakobsson 14 14 12 40
13 Leon Ryberg 17   20 37
14 Ola Söderblom 6 13 11 30
15 Ronnie Andersson 11 8 8 27
16 Adam Sjööarv 25     25
17 Jonas Nilsson   23   23
18 Martin Johansson   17 4 21
19 Fred Johansson     21 21
20 Johan Söderblom 9   9 18
21 Martin Ericsson 7 1 10 18
22 Bjarne Ljungfalk 16     16
23 Benny Wallin 8   6 14
24 Peter Badenfelt   7 7 14
25 Håkan Hansson     13 13
26 Kjell-Ove Arvidsson 12     12
27 Anders Karlsson   10   10
28 Kristian Eriksson 10     10
29 Erik Rexfelt 5   5 10
30 Claes Andersson   9   9
31 Fredrik Stamfjord 4 4 1 9
32 Ludvig Hedström   6 1 7
33 Mikael Martinsson   5 1 6
34 Albin Stamfjord 2 3 1 6
35 Peter Hagström 3 1   4
36 Sven-Erik Dahlberg   1 3 4
37 Håkan Andersson 1 1 1 3
38 Melker Olausson 1 1 1 3
39 Kaj Johansson 1 1 1 3
40 Håkan Rundqvist   1 2 3
41 Johan Eliasson   2   2
42 Joakim Stensson 1 1   2
43 Philip Benediksen   1 1 2
44 Kjell Bengtsson   1 1 2
45 David Dahlström   1 1 2
46 Mikael Oskarsson   1 1 2
47 Peter Kjellsson   1 1 2
48 Anders Bengtsson 1   1 2

Damer:

Placering Löpare Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Totalt
1 Frida Andersson 23 25 24 72
2 Elin Fredin 24 24 23 71
3 Fanny Hansson 22 22 25 69
4 Alice Sjööarv 21 23 20 64
5 Johanna Henriksson 20 21 17 58
6 Åsa Söderblom 15 13 21 49
7 Mira Wallin 14 14 15 43
8 Eline Ericsson 20   22 42
9 Helena Hagström 19   19 38
10 Moa Henningsson 17 17   34
11 Catarina Bengtsson 16   18 34
12 Ing-Marie Samuelsson 10 6 16 32
13 Malin Brorson 16 15   31
14 Agnes Paulsson 18   13 31
15 Sara Söderblom 11 5 14 30
16 Margareta Johansson 9 10 10 29
17 Louise Borg 25     25
18 Hilda Ericsson 13 9   22
19 Sandra Wallin 7 7 7 21
20 Gunilla Carlsson 12 8   20
21 Malin Ljunggren 19     19
22 Katarina Andersson 6 1 12 19
23 Linnea Bengtsson 18     18
24 Gunilla Martinsson 3 12 3 18
25 Sabina Mårtensson 5 4 9 18
26 Ingela Nelsén 4 2 11 17
27 Linda Karlsson 8 3   11
28 Jennie Malmgren Ryberg 11     11
29 Annika Bechtel 1   8 9
30 Kristina Tellqvist 2 1 4 7
31 Christina Henriksson 1 1 5 7
32 Jeanette Persson 1   6 7
33 Marianne Thorsson 1   2 3
34 Monica Wass 1 1   2
35 Anna Hagström 1 1   2
36 Erika Bodin 1     1
37 Christina Malmqvist 1     1
38 Sofie Söderblom 1     1
39 Linnea Kjellsson     1 1

Ungdom:

Placering Löpare Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Totalt
1 Alfred Bernandersson 25 25 24 74
2 Ella Hertz-Jensen 23 21 23 67
3 Lovisa Hernman 24 20 22 66
4 Vilda Werme 23 22 18 63
5 Alva Johansson 17 17 20 54
6 Viktor Isaksson 25 25   50
7 Elsa Arvidsson 22   25 47
8 Alfred Karlsson 22 24   46
9 Olivia Lindgren 24 22   46
10 Amanda Sjööarv 15 10 17 42
11 Tor Werme 19 12 9 40
12 Alicia Hernman   23 16 39
13 Hillevi Åström-Jönsson 20 18   38
14 Melker Bernandersson 17 13 8 38
15 Emilia Lindgren 20 16   36
16 Philip Söderberg Sandberg 18 18   36
17 Axel Stamfjord 21 13   34
18 Tilde Hertz-Jensen 19 15   34
19 Benjamin Nilsson 14 19   33
20 Alinda Rundqvist   12 19 31
21 Melker Dahlberg 16 15   31
22 Oskar Wallin   16 15 31
23 Erik Wallin 13   17 30
24 Arvid Dahlberg 15 14   29
25 Loke Jageteg 16 11   27
26 Isac Sehlstedt   24   24
27 Oskar Andersson   23   23
28 Stina Bertilsson   11 12 23
29 Vide Johansson 13   10 23
30 Ellie Bertilsson   10 11 21
31 Elsa Karlsson   21   21
32 Elvira Svensson 12 9   21
33 Lillie Lemke 21     21
34 Tilde Hertz-Jensen     21 21
35 Leo Carlafors   20   20
36 Max Elias Schwartz   19   19
37 Henning Åström Jönsson 18     18
38 Allie Svensson 14     14
39 Casper Andersson   14   14
40 Stina Söderblom     14 14
41 Ida Blockgren     13 13
42 Aaron Rossander   9   9
43 Allie Bengtsson   8   8
44 Ester Gardestrand Bengtsson   7   7



Skribent: Henrik Bengtsson
E-post: This is a mailto link

Engelsons

 

Falkenberg Energi

 

SK Bygg

 

Team Sportia

 

Falkenbergs Sparbank

 

Ekängen

 

Essity

 

Sköld Forsberg

 

Ledel

Postadress:
Falkenbergs OK - Orientering
Christer Nelsén, Thomas Thorilds väg 6
31140 Falkenberg

Besöksadress:
Slättenvägen 6
31140 Falkenberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link