Hoppa till sidans innehåll

FOK:s Sprintcup etapp 8: Etapp och totalresultat

06 JUN 2022 18:49
  • Skapad: 06 JUN 2022 18:49

Här finns etappresultatet:
https://eventor.orientering.se/Events/ResultList?eventId=40196&groupBy=EventClass

Totalställning:
Dam:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Etapp5 Etapp6 Etapp7 Etapp8 Totalpoäng Cuppoäng
1 Frida Andersson 23 25 24 24 25 25 25 25 196 149
2 Fanny Hansson 22 23 25 22 24   24 24 164 142
3 Eline Ericsson   20 22 23 23 20 23   131 131
4 Johanna Henriksson 20 21 17 20 21 24   22 145 128
5 Alice Sjööarv 21 23 20 21 17 21 20   143 126
6 Helena Hagström 19   19 19   19 21 23 120 120
7 Åsa Söderblom 15 13 21 17 19   19 21 125 112
8 Malin Ljunggren   19   16 20   22 20 97 97
9 Elin Fredin 24 24 23   22       93 93
10 Gunilla Carlsson 12 8   13 16 18 15 11 93 85
11 Ing-Marie Samuelsson 10 6 16 12 14 10   16 84 78
12 Mira Wallin 14 14 15 18 12       73 73
13 Katarina Andersson 6 1 12 7 10 13 14 15 78 71
14 Margareta Johansson 9 10 10 8   15 17   69 69
15 Sabina Mårtensson 5 4 9   11 17 5 19 70 66
16 Agnes Paulsson   18 13 15     18   64 64
17 Sara Söderblom 11 5 14 11     16   57 57
18 Catarina Bengtsson   16 18   18       52 52
19 Moa Henningsson 17 17           17 51 51
20 Hilda Ericsson 13 9   14 15       51 51
21 Louise Borg 25     25         50 50
22 Annika Bechtel   1 8   13 8   18 48 48
23 Sandra Wallin 7 7 7 9 6 7     43 43
24 Anna Hagström 1 1   6   14 9 9 40 40
25 Katharina Myrén         9 12 13   34 34
26 Ingela Nelsén 4 2 11 10 7       34 34
27 Malin Brorson 16 15             31 31
28 Marianne Thorsson 1   2 2 5 11 8   29 29
29 Linda Karlsson 8 3   3       13 27 27
30 Kristina Tellqvist 2 1 4 1     6 10 24 24
31 Ingela Alvmyren           23     23 23
32 Charlotte Agrell           22     22 22
33 Jeanette Persson   1 6 5     10   22 22
34 Karin Rundqvist         8   11   19 19
35 Linnea Bengtsson 18               18 18
36 Gunilla Martinsson 3 12 3           18 18
37 Matilda Rundqvist           16     16 16
38 Christina Henriksson 1 1 5 4 4       15 15
39 Solveig Hedenblom               14 14 14
40 Ing-Mari Persson             12   12 12
41 Gunilla Wallin Bengtsson               12 12 12
42 Jennie Malmgren Ryberg   11             11 11
43 Ing-Marie Persson           9     9 9
44 Ingvor Johansson             7   7 7
45 Monica Wass 1 1             2 2
46 Linnea Kjellsson     1           1 1
47 Erika Bodin 1               1 1
48 Christina Malmqvist   1             1 1
49 Sofie Söderblom   1             1 1

Herr:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Etapp5 Etapp6 Etapp7 Etapp8 Totalpoäng Cuppoäng
1 Rasmus Blockgren 23 22 25 23 25 25 25 25 193 148
2 Mattias Karlsson 22 24 23 24   24 23 24 164 142
3 Lennart Bengtsson   21 24 20 9 19 21 23 137 128
4 Hans Jensen   19 22 18 22 20 24   125 125
5 Sven-Åke Bengtsson 19 18 19   19 21 20   116 116
6 Magnus Wallin 19 12 14 21 18 23 19   126 114
7 Henning Gustavsson 15 11 16 19 12 18 18 18 127 104
8 Samuel Dahlberg 13 16 17 13 16 17 22 8 122 101
9 Ola Söderblom 6 13 11 17 17   11 20 95 89
10 Håkan Hansson     13 9 11 22 13 19 87 87
11 Anders Sjööarv 21 20 18   21       80 80
12 Henrik Bengtsson 24 25     24       73 73
13 P-A Jakobsson 14 14 12 14 4 11     69 69
14 Axel Bechtel 20 16 15         15 66 66
15 Martin Johansson   17 4 22 20       63 63
16 Erik Rexfelt 5   5 11 10 16 6 13 66 61
17 Claes Andersson   9     13   17 17 56 56
18 Kristian Eriksson 10     16 14     15 55 55
19 Martin Ericsson 7 1 10 12 6 9 8   53 52
20 Johan Söderblom 9   9 15     16   49 49
21 Peter Badenfelt   7 7 6 1 8 12 9 50 49
22 Jonas Nilsson   23     23       46 46
23 Fredrik Stamfjord 4 4 1 7 2 14 7 10 49 46
24 Fred Johansson     21         21 42 42
25 Håkan Rundqvist   1 2   15 10 14   42 42
26 Benny Wallin 8   6 10 5 12     41 41
27 Ludvig Hedström   6 1   7 15 9   38 38
28 Leon Ryberg 17   20           37 37
29 Sven-Erik Dahlberg   1 3   3 13   16 36 36
30 Albin Stamfjord 2 3 1 8 1   15   30 30
31 Mikael Martinsson   5 1     7 10 7 30 30
32 Ronnie Andersson 11 8 8           27 27
33 Tim Johansson       25         25 25
34 Adam Sjööarv 25               25 25
35 Bjarne Ljungfalk 16       8       24 24
36 Noah Bechtel               22 22 22
37 Kjell Bengtsson   1 1 5 1 2 5   15 15
38 Håkan Andersson 1 1 1 1 1 5   5 15 14
39 Håkan Winnberg             1 12 13 13
40 Johan Eliasson   2           11 13 13
41 Kjell-Ove Arvidsson 12               12 12
42 Peter Hagström 3 1       4   4 12 12
43 Björn Rexfelt       4 1 3 4   12 12
44 Joakim Stensson 1 1         3 6 11 11
45 Anders Karlsson   10             10 10
46 Kaj Johansson 1 1 1 3 1 1   3 11 10
47 Anders Bengtsson 1   1   1 6     9 9
48 Melker Olausson 1 1 1 2 1 1 2 2 11 9
49 Mikael Oskarsson   1 1 1 1 1     5 5
50 David Dahlström   1 1   1       3 3
51 Peter Kjellsson   1 1   1       3 3
52 Philip Bendiksen   1 1           2 2
53 Per Olofsson       1         1 1

Ungdom:

Plac Namn Etapp1 Etapp2 Etapp3 Etapp4 Etapp5 Etapp6 Etapp7 Etapp8 Totalpoäng Cuppoäng
1 Ella Hertz-Jensen 23 21 23 25   24 25 25 166 145
2 Elsa Arvidsson 22   25   25 25 23 24 144 144
3 Alfred Bernandersson 25 25 24 22 20 22 24 23 185 143
4 Axel Stamfjord 21 13   24 24 21 22   125 125
5 Lovisa Hernman 24 20 22 16   18   21 121 121
6 Alva Johansson 17 17 20 23   23 21   121 121
7 Vilda Werme 23 22 18 18 22 14 18   135 121
8 Tilde Hertz-Jensen 19 15 21 19   19   22 115 115
9 Amanda Sjööarv 15 10 17 15 21 15 20   113 103
10 Alicia Hernman   23 16 20   17   19 95 95
11 Oskar Wallin   16 15 17 23 20     91 91
12 Melker Bernandersson 17 13 8 10 16 12 14 17 107 89
13 Erik Wallin 13 17     18 16 19   83 83
14 Ida Blockgren     13 11 14 11 13 18 80 80
15 Alinda Rundqvist   12 19   19   16   66 66
16 Tor Werme 19 12 9   13       53 53
17 Stina Söderblom     14 12 15   12   53 53
18 Viktor Isaksson 25 25             50 50
19 Elin Wallin         17 13 17   47 47
20 Olivia Lindgren 24 22             46 46
21 Alfred Karlsson 22 24             46 46
22 Hillevi Åström-Jönsson 20 18             38 38
23 Vide Johansson 13   10       15   38 38
24 Philip Söderberg Sandberg 18 19             37 37
25 Emilia Lindgren 20 16             36 36
26 Alex Karlsson       14       20 34 34
27 Benjamin Nilsson 14 19             33 33
28 Melker Dahlberg 16 15             31 31
29 Arvid Dahlberg 15 14             29 29
30 Loke Jageteg 16 11             27 27
31 Isac Sehlstedt   24             24 24
32 Oskar Andersson   23             23 23
33 Stina Bertilsson   11 12           23 23
34 Lillie Lemke 21               21 21
35 Cenzie Nilsson Bernhardt       21         21 21
36 Elsa Karlsson   21             21 21
37 Elvira Svensson 12 9             21 21
38 Ellie Bertilsson   10 11           21 21
39 Leo Carlafors   20             20 20
40 Max Elias Schwartz   19             19 19
41 Henning Åström Jönsson 18               18 18
42 Ebba Ljunggren               16 16 16
43 Majken Leo               15 15 15
44 Casper Andersson   14             14 14
45 Allie Svensson 14               14 14
46 Ellen Bengtsson               14 14 14
47 Ella Ericsson       13         13 13
48 Aaron Rossander   9             9 9
49 Allie Bengtsson   9             9 9
50 Ester Gardestrand Bengtsson   7             7 7
Skribent: Henrik Bengtsson
E-post: This is a mailto link

Engelsons

 

Falkenberg Energi

 

SK Bygg

 

Team Sportia

 

Falkenbergs Sparbank

 

Ekängen

 

Essity

 

Sköld Forsberg

 

Ledel

Postadress:
Falkenbergs OK - Orientering
Christer Nelsén, Thomas Thorilds väg 6
31140 Falkenberg

Besöksadress:
Slättenvägen 6
31140 Falkenberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link