Hoppa till sidans innehåll

Etapp- och totalresultat Sprintcupen etapp3

30 MAJ 2021 16:40
  • Skapad: 30 MAJ 2021 16:40

Här finns resultatet från tredje etappen på Sprintcupen:
https://eventor.orientering.se/Events/ResultList?eventId=34048&groupBy=EventClass

Totalresultat:
Dam:

Placering Namn Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Totalt
1 Frida Andersson 24 24 25 73
2 Fanny Hansson 23 20 20 63
3 Elin Carlsson 21 22 16 59
4 Ing-Marie Samuelsson 18 21 15 54
5 Eline Ericsson 20 18 23 61
6 Gunilla Carlsson 19 19 13 51
7 Katharina Myrén 16 15 7 38
8 Katarina Andersson 15 13 5 33
9 Sofie Söderblom 25   24 49
10 Johanna Henriksson   25 22 47
11 Helena Hagström   23 21 44
12 Gunilla Martinsson 22   17 39
13 Maria Bernandersson 12 10 12 34
14 Anna Hagström 14 7   21
15 Gunilla Wallin Bengtsson 13 5 9 27
16 Jennie Malmgren Ryberg 17     17
17 Christina Malmqvist 11 6 1 18
18 Sabina Mårtensson   17 8 25
19 Hilda Ericsson   16 14 30
20 Mira Wallin   14 19 33
21 Sandra Wallin   12 10 22
22 Ingela Nelsén   11 6 17
23 Kristina Tellqvist   9 3 12
24 Malin Ljunggren   8   8
25 Åsa Söderblom     18 18
26 Linnea Bengtsson     11 11
27 Christina Henriksson     4 4
28 Jenny Severinsson     2 2

Herr:

Placering Namn Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Totalt
1 Rasmus Blockgren 25 25 23 73
2 Hans Jensen 24 24 24 72
3 Mattias Karlsson 21 22 22 65
4 Martin Johansson 22 23 19 64
5 Claes Andersson 19 20 18 57
6 Magnus Wallin 18 21 12 51
7 Fredrik Stamfjord 14 18 15 47
8 P-A Jakobsson 17 14 16 47
9 Johan Söderblom 13 17 14 44
10 Sven-Åke Bengtsson 23   20 43
11 Lennart Bengtsson 20   21 41
12 Martin Ericsson 11 19 6 36
13 Ronnie Andersson 16 16   32
14 Ludvig Hedström 10 10 10 30
15 Benny Wallin   13 17 30
16 Peter Badenfelt 12   13 25
17 Henrik Bengtsson     25 25
18 Anders Bengtsson 9   11 20
19 David Dahlström   12 5 17
20 Håkan Hansson 15     15
21 Kristian Eriksson   15   15
22 Johan Eliasson   11 3 14
23 William Johansson   7 7 14
24 Kaj Johansson 5 5 2 12
25 Peter Hagström   9   9
26 Ola Söderblom     9 9
27 Mikael Martinsson 8     8
28 Jacob Sjögren   8   8
29 Samuel Dahlberg     8 8
30 Erik Rexfelt 7     7
31 Håkan Andersson 6   1 7
32 Rune Eliasson   6 1 7
33 Sören Andersson   5 1 6
34 Melker Olausson 4 1 1 6
35 Glenn Andersson   4 1 5
36 Greger Jokiaho 3   1 4
37 Kjell Bengtsson     4 4
38 Tor Johansson   3   3
39 Håkan Winnberg   2 1 3
40 Zakarias Hansson   1   1
41 Joakim Stensson     1 1

Ungdom:

Placering Namn Etapp 1 Etapp 2 Etapp 3 Totalt
1 Hugo Hasselqvist 25   24 49
2 Albin Stamfjord 24   25 49
3 Erik Wallin   25 19 44
4 Emma Andersson   24 20 44
5 Vidar Wallin 22   21 43
6 Alfred Bernandersson 20 23   43
7 Vilda Werme 21   17 38
8 Olivia Lindgren 23     23
9 Ella Hertz-Jensen     23 23
10 Alva Johansson     22 22
11 Alicia Hernman     18 18




Skribent: Henrik Bengtsson
Epost: This is a mailto link

Falkenberg Energi

 

SK Bygg

 

Team Sportia

 

Falkenbergs Sparbank

 

Ekängen

 

Essity

 

Greif

 

JJs Däck

 

Oves Golv

 

Sköld Forsberg

 

Ledel

Postadress:
Falkenbergs OK - Orientering
Christer Nelsén, Thomas Thorilds väg 6
31140 Falkenberg

Besöksadress:
Slättenvägen 6
31140 Falkenberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link